Tipy a triky pro hlídání dětí

Před hlídáním dětí je vhodné se předem informovat o tom, jestli zákazník nemá specifické požadavky na hlídání – děti musí chodit spát v určitou hodinu / v určitý čas je někdo vyzvedává z kroužků / přes den nesmí jíst sladkosti apod. Předejdete tak případnému zákazníkovu zklamání, že hlídání nevypadalo podle jeho představ. Potřebuje s takovými otázkami pomoct? Čtěte dále!

První hlídání by ideálně mělo být kratší. Dejte dítěti i rodičům čas si zvyknout. Během tohoto seznámení můžete zjistit, jestli si vzájemně vyhovujete a co všechno byste měli o dítěti vědět. Ušetří se tím mnoho pláče v budoucnosti.


Úvodní dotazník pro rodiče

Každé dítě a každé hlídání je specifické. Rodiče si vždy přejí, abyste o jejich dítku věděli vše, ale víte, na co všechno se máte zeptat? A hlavně to přece nesmíte zapomenout! Jak to vše udržet v hlavě?

Abychom vám práci ulehčili co nejvíce, vytvořili jsme pro vás úvodní dotazník pro rodiče. Stačí ho s nimi vyplnit a už nikdy se vám nestane, že nebudete vědět, jak s malým správně zacházet.


Nezapomeňte si ho vytisknout, než půjdete na vaši další zakázku! :)

Pokud budete dítě hlídat pravidelně, může nastat i situace, že bude zapotřebí ho vyzvedávat ze školy či školky. To je již z pohledu zákona zodpovědnost a jako taková by má být právně ošetřena.

Některé školy mají dokument, který si musíte nejprve vyzvednout a poté přijít znovu s již vyplněným. Některé žádný vzor nemají.


Pro ulehčení práce jsme pro vás jeden vzor o pověření k vyzvedávání vytvořili. ;)

Pověření k vyzvedávání dítěte