Pracovní tipy a triky

Robeeto radí: Zákazníci nejvíce dají na hodnocení.

Požádejte zákazníka o odevzdání hodnocení. Z našeho průzkumu vyplývá, že si zákazníci objednávají častěji ověřené pracanty. Čím více hodnocení tedy máte, tím větší šance, že si vás objednají další zákazníci.

Pokud je zakázka hotová a zákazník platil kartou či kredity, čekáme pouze na jeho hodnocení, abychom vám poslali vaše kredity. Čím dříve vás tedy ohodnotí, tím rychleji dostanete své peníze. Nikdo přeci nechce čekat dva dny, které máme nastavené pro čekání na případné hodnocení od zákazníka. Poproste ho a dostaňte kredity na váš Robeeto účet hned.

Chybí vám první hodnocení? Proveďte službu pro stávající zákazníky, rodinu nebo přátele. Jistě vám rádi s hodnocením pomohou.

Jak komunikovat se zákazníkem?

Při prvním telefonickém/e-mailovém/osobním kontaktu se zákazníkem je vhodné se představit a uvést, že jste pracant z Robeeta.

Pokud se při výkonu služby potkáte se zákazníkem, je vhodné ho při setkání pozdravit a domluvit se na detailech toho, jak bude výkon služby vypadat. Po ukončení výkonu služby je dobré se zákazníkem probrat, zda je s výsledkem spokojený. Pokud ne, případné nedostatky prosím odstraňte na místě. V okamžiku, kdy je vše tak, jak má být, zákazníkovi poděkujte za využití vašich služeb a požádejte ho o udělení hodnocení. Spokojenému zákazníkovi můžete také navrhnout, aby si vás příště opět objednal. Zároveň ho požádejte, aby svou objednávku znovu uskutečnil přes Robeeto (viz Povinnosti pracanta vůči portálu Robeeto).

Jak se dostat na přední místa ve vyhledávání pracantů?

Pokud máte úplný profil, který se zobrazuje v našem seznamu pracantů, Vaši pozici ve vyhledávání na Robeetu můžete ovlivnit. Je několik faktorů, které vás dostanou v žebříčku výš:

  • počet a kvalita hodnocení,
  • návratnost zákazníků,
  • počet stornovaných zakázek,
  • počet zobrazení vašeho profilu vs. nákup vašich služeb,
  • počet zakázek za posledních 7 dní,
  • počet volných termínů v příštích 7 dnech,
  • vyplněnost profilu,
  • vzdálenost od zákazníka.